O nas

Home / O nas

PROLOG

VARSAV Game Studios zostało założone w 2016 roku i składa się z 35 utalentowanych developerów o otwartych umysłach, zawsze gotowych podjąć nowe wyzwania. VGS specjalizuje się w tworzeniu gier ze zwierzęcym głównym bohaterem, a także w tworzeniu wyjątkowych mechanik, unikalnego stylu i wciągającej rozgrywki.

Studio powstało poprzez odwrotne przejęcie spółki Your Image S.A. (zmiana nazwy firmy z Your Image SA na Varsav VR SA nastąpiła 11.08.2016, zmiana nazwy firmy z Varsav VR SA na Varsav Game Studios SA nastąpiła 28.06.2018 r.), notowanej na rynku NewConnect od 20.06.2012 r.

Pierwsza gra studia, Bee Simulator, ukazała się w listopadzie 2019 roku, jednocześnie na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch w wersjach fizycznych i cyfrowych, otrzymując bardzo pozytywne recenzje na całym świecie – nie tylko od krytyków, ale także influencerów. Sukces Bee Simulator pokazał, że nieszablonowe podejście i świeże pomysły mogą dać świetne rezultaty

Dokładnie dwa lata później, w listopadzie 2021 roku, VARSAV wydało swój drugi projekt – Giants Uprising. To gra akcji, jak żadna inna – zmieniająca postrzeganie otoczenia i bitew przez gracza, na skutek gry gigantem będącym głównym bohaterem gry.

W 2020 Spółka rozpoczęła działalność wydawniczą poprzez zawarcie umowy o współtworzenie i wydawanie gry The Path Of Calydra z brazylijskim studiem FinalBoss. Filozofia tego typu działalności wydawniczej mocno wspiera zarówno aspekt rozwojowy, jak i komercjalizacyjny.

Zespół pracuje obecnie nad Barkour, czyli grą skupiającą się na czworonożnym głównym bohaterze, który za pomocą szeregu niezwykłych gadżetów walczy, by pokonać „siły zła”. Jego interaktywny system animacji stworzony został przy wykorzystaniu doświadczenia pozyskanego podczas tworzenia projekt badawczo-rozwojowego „Quadrima” – systemu sztucznej inteligencji opartego na motion matching, animacjach klatek kluczowych i proceduralnych.

INWESTYCJE

VARSAV Game Studios jest również inwestorem w pięciu podmiotach z branży gier komputerowych – Ovid Works S.A. (11,98%), Mooneaters S.A. (55,01%), Perimeter Games Sp. z o.o., (30%), Cyber Rain Games Sp. z o.o. (40%) oraz Warhound Games Sp. z o.o. (100%), wspierając te podmioty zarówno finansowo, jak i rozwijając je m.in. w obszarze rozwoju biznesu. Kamieniem milowym rozwoju dla każdej spółki z portfela inwestycyjnego będzie ich debiut na giełdzie.

 

WYDAWNICTWO

W 2020 roku Spółka rozpoczęła działalność wydawniczą poprzez zawarcie umowy koprodukcyjno-wydawniczej na grę The Path Of Calydra z brazylijskim studiem FinalBoss. W ramach tej współpracy realizowana jest filozofia inwestycji w projekty, dla których zespół produkcyjny VARSAV Game Studios może być silnym wsparciem zarówno na etapie produkcji, jak i komercjalizacji.

Trzy lata później – w maju 2023 roku – studio (jako kowydawca) wydało grę Everdream Valley będącą połączeniem symulatora, RPG oraz gry przygodowej. Everdream Valley zostało wydane na 4 różnych platformach (PC, Xbox, Playstation, Switch) i odniosło znaczny sukces, jednocześnie posiadając oddaną rzeszę fanów na całym świecie.

ZARZĄD I RADA NADZORCZA

null

ŁUKASZ ROSIŃSKI

Prezes Zarządu
__

7-letnie doświadczenie jako członek Zarządu lub Rady Nadzorczej w podmiotach z branży gier komputerowych (The Farm 51 Group S.A., Bloober Team S.A., Qubic Games S.A., No Gravity Games S.A.), 14-letnie doświadczenie w transakcjach na rynku kapitałowym, 30-letnie doświadczenie jako gracz komputerowy.

null

PIOTR BABIENO

Członek Rady Nadzorczej
__

Z branżą gier związany od kilkunastu lat – jako członek władz lub inwestor. Od 2008 Prezes Zarządu Bloober Team S.A.

null

MAGDALENA KRAMER

Członek Rady Nadzorczej
__

Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego oraz podmiotów rynku kapitałowego, nabyte w trakcie pracy w kancelariach adwokackich oraz w podmiocie z sektora usług finansowych.

null

WOJCIECH PAZDUR

Członek Rady Nadzorczej
__

Współzałożyciel, dyrektor produkcji oraz Wiceprezes Zarządu The Farm 51 Group S.A., wcześniej wieloletni współpracownik studia People Can Fly, współtwórca gry „Painkiller”, redaktor naczelny magazynu „3D”. Absolwent Politechniki Śląskiej, obecnie współpracuje z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.

null

ALEKSANDER SIERŻĘGA

Członek Rady Nadzorczej
__

Od 2016 roku związany z No Gravity Games SA (wcześniej Fat Dog Games S.A.), w 2018 roku objął funkcję Prezesa Zarządu. Od 2016 do 2018 roku Prodziekan i dyrektor programowy wydziału inżynierskiego AFiB Vistula.

null

NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY KORPORACYJNE VARSAV GAME STUDIOS S.A