O nas

Home / O nas

PROLOG

VARSAV Game Studios to powstałe w 2016 roku obecnie 40-osobowe studio specjalizujące się w produkcji gier „z innej perspektywy“ – skupionych na wyjątkowych mechanikach oraz unikalnych głównych bohaterach. Pierwsza produkcja studia, gra Bee Simulator, została wydana w dniu 14.11.2019, jednocześnie na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, w wersji pudełkowej i cyfrowej.

PROJEKTY WŁASNE

Od 2018 roku studio tworzy grę Giants Uprising, z głównym bohaterem w postaci Rogbara – giganta, który wznieca powstanie gigantów przeciw ludziom, którzy złamali pradawny pakt o nieagresji.

Zespół pracuje także nad grą o roboczym tytule Aria z głównym bohaterem w postaci czworonożnego zwierzęcia, które musi wykorzystać wszystkie swoje zmysły, by przetrwać w niesprzyjającym otoczeniu. Prace związane z systemem interaktywnych animacji w grze są wspierane przez realizowany przez Spółkę projekt badawczo-rozwojowy – „Quadrima”, realizowany dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

INWESTYCJE

VARSAV Game Studios jest również inwestorem w pięciu podmiotach z branży gier komputerowych – Ovid Works S.A., Mooneaters S.A., Perimeter Games Sp. z o.o., Cyber Rain Games Sp. z o.o. oraz Warhound Games Sp. z o.o., wspierając te podmioty zarówno finansowo, jak i rozwijając je m.in. w obszarze rozwoju biznesu. Kamieniem milowym rozwoju dla każdej spółki z portfela inwestycyjnego będzie ich debiut na giełdzie.

WYDAWNICTWO

W 2020 roku Spółka rozpoczęła działalność wydawniczą poprzez zawarcie umowy koprodukcyjno-wydawniczej na grę The Path Of Calydra z brazylijskim studiem FinalBoss. W ramach tej współpracy realizowana jest filozofia inwestycji w projekty, dla których zespół produkcyjny VARSAV Game Studios może być silnym wsparciem zarówno na etapie produkcji, jak i komercjalizacji.

ZARZĄD I RADA NADZORCZA

null

ŁUKASZ ROSIŃSKI

Prezes Zarządu
__

7-letnie doświadczenie jako członek Zarządu lub Rady Nadzorczej w podmiotach z branży gier komputerowych (The Farm 51 Group S.A., Bloober Team S.A., Qubic Games S.A., No Gravity Games S.A.), 14-letnie doświadczenie w transakcjach na rynku kapitałowym, 30=letnie doświadczenie jako gracz komputerowy

null

PIOTR BABIENO

Członek Rady Nadzorczej
__

Z branżą gier związany od kilkunastu lat – jako członek władz lub inwestor. Od 2008 Prezes Zarządu Bloober Team S.A.

null

MAGADALENA KRAMER

Członek Rady Nadzorczej
__

Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego oraz podmiotów rynku kapitałowego, nabyte w trakcie pracy w kancelariach adwokackich oraz w podmiocie z sektora usług finansowych.

null

WOJCIECH PAZDUR

Członek Rady Nadzorczej
__

Współzałożyciel, dyrektor produkcji oraz Wiceprezes Zarządu The Farm 51 Group S.A., wcześniej wieloletni współpracownik studia People Can Fly, współtwórca gry „Painkiller”, redaktor naczelny magazynu „3D”. Absolwent Politechniki Śląskiej, obecnie współpracuje z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.

null

JAKUB PIECZYKOLAN

Członek Rady Nadzorczej
__

Prezes Zarządu QubicGames S.A., założyciel firmy QubicGames, największy akcjonariusz QubicGames S.A. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od ponad 15 lat związany z branżą gier komputerowych. Ponad 20 ukończonych i wydanych gier wideo na zróżnicowane platformy.

null

ALEKSANDER SIERŻĘGA

Członek Rady Nadzorczej
__

Od 2016 roku związany z No Gravity Games SA (wcześniej Fat Dog Games SA), w 2018 roku objął funkcję Prezesa Zarządu. Od 2016 do 2018 roku Prodziekan i dyrektor programowy wydziału inżynierskiego AFiB Vistula.

null

NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY KORPORACYJNE VARSAV GAME STUDIOS S.A