Ovid Works – Metamorphosis

 
METAMORPHOSIS w wydaniu OVID WORKS to niezwykła, tajemnicza i groteskowa opowieść widziana z perspektywy pierwszej osoby. Gracz wciela się w grze w Gregora Samsę, a jego głównym zdaniem jest rozwiązanie zagadki nagłej, niespodziewanej transformacji i niewytłumaczalnej tajemnicy aresztowania przyjaciela Gregora – Josepha K. Osadzona w półotwartym świecie gra ma urzekać narracją i nagradzać gracza za eksplorację i silne zaangażowanie w rozgrywkę. Gra pozwala na podróże po świecie w mikro-skali, pełzając między humorem, absurdem a groteską jako robak, który stawia czoło bohaterskiej próbie ratowania ludzkiej duszy.

VARSAV Game Studios posiada 42% udziałów w Spółce OVID Works Sp. z o.o.

 

Metamorfoza jest świetnym medium do opowiedzenia ważnej i pełnej niedopowiedzeń historii w tak interaktywny sposób jak gra komputerowa. Zastosowanie mikroskali tworzy intrygującą perspektywę i daje początek szerokim możliwościom prowadzenia rozgrywki, która może dać satysfakcję zarówno graczom „casualowym” jak i tym wymagającym od gier wysoko postawionej poprzeczki. 

 GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:

  • Perspektywa mikroświata, która nadaje nowe znaczenie, temu co gracze znali dotychczas.
  • Mechanika ruchu, która pozwala graczowi wczuć się w rolę małego robaka.
  • Unikatowe zagadki środowiskowe zapewniające intrygującą rozgrywkę.
  • Ręcznie rysowany świat dający przerysowaną, groteskową estetykę.
  • Silny nacisk na narrację i opowiadanie historii.

Spółka OVID WORKS kontynuuje tradycję opowiadania swoimi grami niezwykłych historii – tym razem sięgając po prozę Franza Kafki. METAMORPHOSIS to niezwykła gra FPP oparta na tajemniczych i urzekających historiach wychodzących spod pióra twórcy takich dzieł jak „Proces” czy „Ameryka”. Inspiracją do powstania gry była wyjątkowe opowiadanie „Przemiana” (oryg. „Die Verwandlung”, ang. „The Metamorphosis”), które powstało zaledwie w kilka zimowych wieczorów w 1912 r. i obok „Procesu” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł używających do narracji tzw. sytuacji kafkowskiej, której istotą jest konflikt zniewolonej jednostki z anonimową, nadrzędną wobec niej instancją.

PODSTAWOWE INFORMACJE:
 
Tytuł: Metamorphosis Game
 
Deweloper: OVID WORKS
 
Wydawca: TBA
 
Platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 
Gatunek: Horrorowa przygodówka surwiwalowa
 
Data premiery: 2019
 
Cena: TBA
 
Strona internetowa: http://www.metamorphosisgame.com/
 
Facebook: https://www.facebook.com/ovidworks/